Użytkowanie magnesów musi odbywać się na metalowym stole albo na powierzchni magnetycznej. Magnesy neodymowe powinny pozostać tam, gdzie je ustawisz oraz nie "poleciały" jednocześnie do innych.
Natychmiast przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zmniejszyć cierpienie. W przypadku większych magnesów urazy tego rodzaju mogą być ciężkie.
Kiedy trzymasz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby mieć dłonie daleko od siebie..
Magnesy utrzymują swoją moc magnetyczną przez wiele lat wtedy, gdy będziemy się obchodzić z nimi należycie.
Nie powinieneś wiercić i podgrzewać magnesów neodymowych.
W sytuacji pracy z magnesami powinieneś nosić okulary ochronne i rękawice robocze (w razie konieczności).
Dzieciom NIGDY nie można pozwolić bawić się z magnesami neodymowymi.
Zwróć się o pomoc lekarską w sytuacji poważnych ran.
Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od wrażliwych urządzeń elektronicznych oraz pamięci masowych.
W celu oddzielenia magnesów musisz chwycić wierzchni magnes i wysunąć go ze stosu i sprawnie pociągnąć.
Powinieneś trzymać neodymowe magnesy w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez neodymowe magnesy może stać się powodem zniszczenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne urządzenia. Mogą także uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe oraz wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
magnesy z neodymu mogą zostać rozmagnesowane w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od gatunku, kształtu i zastosowania wskazanego magnesu.
Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać w przypadku alergii.
Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na poszczególne metale, w tym nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj ubrać rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Nie próbuj wiercić w magnesach neodymowych. Obróbka mechaniczna także nie jest wskazana. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
magnesy z neodymu z czasem są źródłem korozji.
Nasze magnesy są wykończone powłoką niklową, a powłoka ta gwarantuje odpowiednią ochronę większości zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są wodoodporne. W sytuacji obecności wilgoci musisz spodziewać się rdzy lub korozji. Jeśli są używane pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.
Magnesów nie powinno się traktować jako zabawek. Dlatego nie zaleca się, aby trafiły w ręce dzieci.
Magnesy to nie zabawki - nie pozwól, aby dzieci się nimi bawiły. Podczas łączenia się ze sobą, dochodzi bardzo często do ich kruszenia. To w następstwie może zniszczyć oczy. W przypadku połknięcia małych części może dojść do niedrożności jelit. Jedynym ratunkiem wówczas jest operacja.
Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich siła może Ciebie zszokować.
Zapoznaj się z naszymi informacjami, aby prawidłowo wykorzystywać te magnesy i unikać poważnych obrzęków ciała, i też uszkodzenia magnesów.
Unikaj zbliżania magnesów neodymowych do telefonu bądź nawigacji.
Silne pole magnetyczne jakie generują magnesy neodymowe zaburza kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
W przypadku osób z rozrusznikiem serca nie zaleca się magnesów neodymowych.
magnesy z neodymu mają wokół siebie niezwykle mocne pole magnetyczne, które zakłóca pracę rozrusznika serca. Nawet gdy pole magnetyczne nie zadziała na urządzenie, może natomiast uszkodzić elementy bądź dezaktywować całe urządzenie.
Neodymowe magnesy poprzez ogromną moc wewnętrzną mogą przysuwać się do siebie, a przez nieuwagę zaciskać skórę i inne części pomiędzy sobą przez co są w stanie sprawiać znaczne obrzęki ciała.
Jeżeli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie kontrolowane, wówczas mogą się one kruszyć i pękać. Pamiętaj by nie przysuwać ich do siebie ew. trzymać je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Magnesy neodymowe charakteryzują się zwłaszcza kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Jeśli dojdzie do sytuacji zderzenia się dwóch magnesów neodymowych, wówczas może dojść do ich ukruszenia. Są one pokryte błyszczącym niklowaniem podobnie jak stal, lecz nie są one tak twarde.
W sytuacji zderzenia się dwóch magnesów może dojść do wypadku rozrzutu kawałeczków w różnych kierunkach. W takiej sytuacji koniecznie chroń swoje oczy.
Formularz kontaktowy indeterminate_check_box
Preferowana forma kontaktu