loading...

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest systematyczny dynamiczny wzrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelakich towarów budowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto wybrane z rozpoznanych czynników takiej sytuacji...

  • Centralne administrowanie Chińskiego Rządu zakresem cen zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie winduje cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednakże duże koszty ochrony środowiska, które nierozłączne są z nowymi normami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w niepracujących obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają oponentów w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeżeli idzie o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną role Chin, natomiast ograniczona dostawa w porównaniu do rosnącego zbytu daje szansę podnoszenia odpłatności bez utrudnień.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Wykonać badania bieżących i przyszłych planów ażeby móc w maksymalnym zakresie zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy znacznej porcji magnesów co ustrzeże nas przed przyszłym przyrostem cen, a zarazem zapewni nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen naszego wyrobu nie dostrzegalną istotnie dla własnych kolejnych odbiorców.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o niższej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, że współczesny rynek handlu magnesami znacząco zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie mogą stać się normą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasz firmowy serwis https://xlink.com.pl nie wspiera Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube