loading...

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są duże ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny silny progres wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odzwierciedla się to na wartościach magnesów NdFeB, i w następstwie na wartościach wszystkich towarów wytwarzanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z poznanych czynników takiej sytuacji...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek minimalnych bez ujęcia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podnosi wartość minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże wysokie koszty ochrony środowiska, które nierozłączne są z obecnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie kosztowne w niepracujących już, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają konkurencji na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza gdy idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich wyłącznie utrwala monopolistyczną pozycje Chin, a niska podaż w stosunku do wzrastającego popytu pozwala na sposobność podnoszenia stawek bez ograniczeń.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W kontrakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Wykonać analizy bieżących , a także najbliższych zamysłów ażeby móc w maksymalnym zakresie zaplanować zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny znacznej porcji magnesów co ustrzeże nas przed przyszłym przyrostem cen, a jednocześnie da nam subtelniejszą strategię podwyżek cen naszego wyrobu nie dostrzegalną właściwie dla naszych ewentualnych odbiorców.
  • Rozważenie zamienienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie potrafią stać się podstawą i będzie to miało stały wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasz firmowy serwis https://xlink.com.pl już nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube