loading...

Sposoby zabezpieczenia zewnętrznych powierzchni magnesów z neodymu - opis najczęściej stosowanych.

Najpotężniejsze magnesy na świecie, dysponujące niesamowitą mocą, produkuje się głównie z neodymu. Metal ten zapewnia niesamowite parametry, ale jeśli nie zabezpieczy się go odpowiednio, to stosunkowo szybko będzie się utleniał.

Dlatego też całą powierzchnię magnesu należy pokryć powłoką ochronną, której zadaniem będzie ograniczenie dostępu zawartego w powietrzu tlenu. Do odpowiedniej ochrony zewnętrznej powierzchni magnesu wystarczą powłoki mające grubość kilkanaście mikrometrów, co jest naprawdę mało.

Mogą one dzięki temu spełniać swoją rolę ochronną, a jednocześnie w żaden sposób nie będą wpływać na przyciąganie.

Najpopularniejszym rodzajem materiału używanym na ochronne powłoki jest nikiel i miedź, tego typu rozwiązanie także będzie niezwykle korzystne z uwagi na ekonomię. Świetnymi parametrami dysponują też powłoki z cynku - z kolei te są trwałe, wytrzymałe i nieścieralne. Dzięki temu można je wykorzystywać w zastosowaniach technicznych, oraz w charakterze zabawek.

W takich zastosowaniach się nie sprawdzają kolejne rodzaje powłok, czyli miedziana, epoksydowa czy złota Przede wszystkim spełniają one rolę dekoracyjną, gdyż są dość delikatne i szybko ulegają uszkodzeniu.

Na dzień dzisiejszy można wykorzystać różne techniki, służące do umieszczania na powierzchni magnesów powłoki ochronnej. Magnes neodymowy z prawidłowo wykonaną powłoką można bezpiecznie użytkować przez wiele lat, jednak nałożenie jej nieprawidłowo może spowodować powstanie odprysków czy złuszczeń.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz serwis https://xlink.com.pl nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube