loading...

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Powodem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku zauważalny jest systematyczny silny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelkich artykułów budowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z rozpoznanych czynników takiej okoliczności...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu poziomem cen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co wymuszenie winduje wycenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednak duże koszty ochrony środowiska, które powiązane są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie kosztowne w niedziałających już, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie odczuwają rywali w sektorze wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną kondycje Chin, a ograniczona podaż w przeliczniku do wzrastającego popytu daje możliwość windowania odpłatności bez zahamowań.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Dokonać analizy bieżących oraz przyszłych planów by móc w pełni zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny znacznej dozy magnesów co uchroni nas przed przyszłym przyrostem cen, a dodatkowo zapewni nam subtelniejszą strategię podwyżek cen końcowego towaru nie dostrzegalną tak bardzo dla własnych kolejnych klientów.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów użytkowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy posiadać rozeznanie, że współczesny rynek handlu magnesami zdecydowanie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się zasadą i będzie to miało stały wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube